Blog

Wolnostojąca sauna w ogrodzie – co warto wiedzieć przed zakupem?

Sauny zewnętrzne instalowane na prywatnych posesjach są niezwykle popularne w Skandynawii oraz Rosji. Jak pokazują ostatnie lata, coraz częściej można je spotkać również w polskich ogrodach. Pozytywny wpływ, jaki sauna wywiera na nasze zdrowie, jest bez wątpienia niepodważalny. Co powinniśmy wiedzieć, zanim zainwestujemy w prywatne mini SPA z sauną w roli głównej?

Rodzaje saun do ogrodu

Obecnie na rynku dostępne są różne rodzaje saun ogrodowych – mogą przybierać formę drewnianego, nowoczesnego domku lub bardziej tradycyjnej pod względem wizualnym beczki. Decydując się na zakup indywidualnego projektu sauny na zewnątrz, możemy dostosować jej wygląd oraz wyposażenie do osobistych preferencji. Jak wiadomo, sercem każdej sauny jest piec – w zależności od danego producenta może być ona opalana drewnem lub wyposażona w piec elektryczny.

Sauna zewnętrzna a formalności

Wiele osób zastanawia się, czy chcąc zamontować saunę w ogrodzie, trzeba uzyskać zezwolenie na jej budowę lub starać się o jakieś zaświadczenia? Nie! Sauna zewnętrzna nie wymaga pozwolenia na budowę ani zdobycia żadnych innych dokumentów. Wystarczy wolny fragment ogrodu, aby móc postawić w nim saunę i cieszyć się z jej użytkowania – bez zbędnych formalności, straty czasu i stresu związanego z biurokracją.

Koszt zakupu sauny ogrodowej

Czy sauna ogrodowa to duży wydatek w domowym budżecie? To zależy od punktu widzenia i naszych oczekiwań. Rozpiętość cenowa w obrębie modeli saun zewnętrznych z różnych półek cenowych jest naprawdę spora. Najtańsza sauna zewnętrzna kosztuje kilka tysięcy złotych – najdroższa kilkadziesiąt. Taki rozstrzał cenowy ma swoje plusy. Dzięki temu każdy inwestor może znaleźć model, który będzie odpowiadał jego możliwościom finansowym.

Zapraszamy serdecznie do kontaktu wszystkie osoby, które marzą o solidnej, nowoczesnej i komfortowej w użytkowaniu saunie ogrodowej, która będzie uzupełnieniem przydomowej strefy relaksu. Nas doświadczeni specjaliści chętnie doradzą Państwu w wyborze modelu sauny, która w 100% spełni wszystkie potrzeby i będzie nietuzinkową ozdobą prywatnej posesji.